jocuri cu tractoare noi - jocuri cu tom si jerry and Earn to Die with the best program resultado megasena

Cep Telefonu ve Sağlık | Cep Telefonun İnsan Sağlığına Etkileri


Cep telefonun insan sağlığına etkileri yani zararlarını doğru konuşma şekilleri ve gerekirse bazı donanımlar yardımı ile en aza indirebiliriz.

ceptelefonu-ve-saglikCep telefonun insan sağlığına etkileri yani zararlarını doğru konuşma şekilleri ve gerekirse bazı donanımlar yardımı ile en aza indirebiliriz. Birincisi cep telefonu satın alırken nasıl bir cep telefonu almalıyız? Bunun için olabildiğince düşük sar değeri olan yeni teknolojileri tercih etmek lazım. Eski cep telefonların yaydığı ışımalar çok daha yüksektir. Teknoloji ilerledikçe daha düşük şiddetlerle iletişim kurabilecek teknolojiye ulaştık. Dolayısıyla cep telefonları eskiden 80-100 arası volt bölü metreleri ( v/m) bulurken yani çıkış alan elektrik değerleri, şimdilerde 1-2 volt bölü metreler( v/m) civarındadır.

Cep Telefonu sağlıklı ve doğru bir şekilde nasıl kullanmalıyız ?

Cep telefonunu kullanırken olabildiğince fazla kafaya yaslamamak mümkünse araya baş parmağı koyup kafaya 1-2 cm bir aralık verebilmek tercih edilebilir. Cep telefonu eğer mümkünse hoparlörüne çevirip eller serbestken kulağa yaslamadan kullanmak uygundur. Kalp üzerinde yani gömlek cebinde taşımak kalbinde elektriksel aktivitesinden dolayı tercih edilmemelidir. Belde taşınması tercih edilmemelidir. Genital organlara yakın olması ve hassas organlara yakın olması nedeniyle mümkün olduğu kadar belde taşınmamalıdır. Cep telefonu ilk çaldığında yada siz cep telefonuyla birini aradığınızda hemen kafaya yaslamamalıyız çünkü o sırada cep telefonu baz istasyonu ile iletişim kurmak için sürekli sinyal gönderir ve eğer baz istasyonuyla iletişim kuramazsa sinyal şiddetini yükseltir. Baz istasyonu ile iletişim kurduğu andan itibaren sinyal şiddeti düşer. Dolayısıyla ondan sonra kafaya yaslamak daha akıllıca olacaktır.

Mesleği gereği yada hobisi gereği aşırı cep telefonunu kullananlar varsa bunlar kulaklık kullanmakla bütün bu sorunların üstesinden gelebilirler. Aynı şekilde bluetooth kulaklıklar da daha düşük frekanslarda ve çok düşük şiddetlerle alıştıkları için tercih edilebilir. Kısacası cep telefonu aşırı kullanılmakdıkça zararlı değildir. Son derece hayatı kolaylaştırıcı faydalı bir cihazdır.

Cep Telefonu ve Sağlık | Cep Telefonun İnsan Sağlığına Etkileri ile Benzer Yazılar:

9 Nisan 2013 Saat : 6:57

Cep Telefonu ve Sağlık | Cep Telefonun İnsan Sağlığına Etkileri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed