jocuri cu tractoare noi - jocuri cu tom si jerry and Earn to Die with the best program resultado megasena

Boyun Tutulması | Neden ve Nasıl Olur?


Boyun tutulması kişilere çok rahatsızlık veren bir durumdur. Boyun tutulması neden ve nasıl olur? sorusunun cevabı bilinirse boyun tutulmasını önleyebiliriz.

boyun-tutulmasiBoyun tutulması nedeni olan sebepler düşünüldüğü zaman öncelikle boyun tutulmasında ne olduğunu düşünmek gerekir. Aslında bizim başımızı taşımamızı sağlayan kaslarda kasılma olur. Kaslarımız sürekli kasılır ve gevşer. Ama bu bölgedeki kaslar kasılı olarak kalıp gevşeyemez ise boynumuz tutulur. Buna neden olan sebepler sürekli belli bir pozisyonda başı tutmak, uygun olmayan bir yastıkta yatmak, koltukta boynumuz kötü bir pozisyonda uykuya dalmak ve rüzgara yada cereyana maruz kalmak gibi tanımlansa da, herkes nedenler bunlar diye düşünse de aslında altyapıda başka nedenler vardır. Bunlar tutulmanın o gün çıkmasına neden olur. Altta yatan nedenleri ise geçirdiğimiz hastalıklar, ameliyatlar ve vücudumuzdaki bir çok olup biten şeylerden boyun kaslarına gelen olumsuz sinyallerdir.

Vücudumuzda bütün olup biten hastalıkların oluşturduğu sinir sisteminde olumsuz yarayanları vardır. Bunların hepsi omuriliğe bilgi gönderir. Özellikle boyun için baş boyun bölgesi burnumuz, boğazımız, dişlerimiz, o bölgede geçirdiğimiz hastalıklardan kalan sinyaller boyun bölgesine gider. O kaslara sürekli giden sinyaller kasların altyapısını bozar. Bunun üzerine ters bir pozisyonda yatarız yada rüzgarda veya cereyanda kalırız ve boynumuz tutulur.

Boyun Tutulması | Neden ve Nasıl Olur? ile Benzer Yazılar:

21 Mayıs 2013 Saat : 9:18

Boyun Tutulması | Neden ve Nasıl Olur? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed